0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Барселона ја претстави нова „десетка“

Најчитани вести

Ансу Фати е новата десетка на Барселона. Светиот број немаше сопственик од заминувањето на Лионел Меси во ПСЖ.

„Нашата нова десетка“, е пораката од Барселона.

Ансу Фати за првиот тим на Барселона дебитираше со неполни 17 години. Првиот гол го постигна на возраст од 16 години и 304 дена, тој е најмладиот стрелец во историјата на Барселона и трет најмлад стрелец во историјата на Ла Лига.

Фати, нема настап за Барселона од ноември минатата година. На натпреварот со Бетис го повреди коленото. Од декември до мај тој имаше три операции, неодамна им се приклучи на соиграчите и започна со тренинзите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com