19.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

Барселона со пресврт до триумф над Интер

Најчитани вести

Барселона го совлада Интер во дербито на вечерта во 2.коло од Лигата на шампионите и направи значаен исчекор кон пласман во следната фаза. Каталонците до трите бода дојдоа со пресврт во второто полувреме со головите на Луис Суарез. Интер по првиот дел водеше, но не издржа и на крајот со празни раце се враќа во Милано.

Победа синоќа забележа и европскиот шампион Ливерпул кој во ефикасен дуел со седум погодоци беше поуспешен од аутсајдерот Салцбург.
Резултати:
Група Е: Ливерпул – Салцбург 4:3, Генк – Наполи 0:0.
Табела: Наполи 4 бода, Салцбург и Ливерпул по 3, Генк 1.
Група Ф: Барселона – Интер 2:1, Славија Прага – Борусија Дортмунд 0:2.
Табела: Борусија Дортмунд и Барселона по 4, Интер и Славија Прага по 1.
Група Г: Лајпциг – Лион 0:2, Зенит – Бенфика 3:1.
Табела: Зенит и Лион по 4, Лајпциг 3, Бенфика 0.
Група Х: Лил – Челси 1:2, Валенсија – Ајакс 0:3.
Табела: Ајакс 6, Челзи и Валенсија по 3, Лил 0.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com