-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Барселона се доближи на само еден бод до првата позиција!

Најчитани вести

Гигантот од Каталонија во рамките на Ла Лигата го пречека Реал Ваљадолид на домашен терен. Барселона се намачи да стигне до многу битна победа и единствениот гол на натпреварот беше постигнат во самата завршниц.

Осман Дембеле беше стрелецот на погодокот по одличната асистенција на Араухо. Со оваа победа, Каталонците сега се на втората позиција, а пред нив се наоѓа само Атлетико Мадрид кој има еден под повеќе.

Ова ја прави завршницата на сезоната подраматична, бидејќи во следните неколку натпревари најпрвин се игра популарното Ел Класико, а веднаш потоа Атлетико гостува на Камп Ноу.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com