15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Барселона постигна 100 голови 16 сезони по ред

Најчитани вести

Фудбалерите на Барселона синоќа во рамките на 28. коло од Ла Лига го совлада Реал Сосиедад на гостински терен со резултат 6:1.

Каталонскиот клуб има постигнато 100 погодоци на сите турнири во сезоната 2020/21.

Така, Барселона постигна најмалку 100 гола 16 последователни сезони.

После 28 одиграни кола од лигата, Барселона со 62 бода е на второто место во поредокот. Заостанува зад водечкиот Атлетико Мадрид четири бода, а има предност пред Реал Мадрид два бода.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести