4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Барселона подготвена да плати 112 милиони евра за Мартинез

Најчитани вести

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона има намера во своите редови да го донесе напаѓачот на Интер и аргентински репрезентативец Лаутаро Мартинез.

Според „Радио Ла Ред“ каталонскиот клуб е подготвен да плати за 21-годишниот фудбалер околу 112 милиони евра колку што изнесува клаузулата во неговиот договор со миланските „неро-азури“.

Во Барселона сметаат дека Мартинез е повеќе ветувачка опција од Мауро Икарди, со кого Интер е подготвен да се раздели.

За потсетиме Аргентинецот се преселил во Интер од Расинг во 2018 година за 22 милиони евра.

Вкупно за калчолигашот Мартинез има одиграно 35 натпревари и постигнато девет гола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести