Home » Барселона не го пушта, а дефаизвецот бара трансфер во Жирона

Барселона не го пушта, а дефаизвецот бара трансфер во Жирона

by Lina Muslija

Фудбалерот на Барселона, Ерик Гарсија го известил тренерот Чави дека сака да го напушти тимот и да се пресели на позајмица во Жирона.

Екс-играчот на Манчестер Сити побарал поголема минутажа и поради тоа сака да го напушти клубот и да го смени со друг во Каталонија.

Чави во овој момент не сака да се раздели со дефанзивецот и ќе се обиде да го убеди да остане, меѓутоа така ќе мора да му гарантира поголема минутажа. Барселона во овој момент не сака да се откаже од него затоа што со неговото заминување не се решава финансискиот проблем.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More