32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Барселона му постави ултиматум на Валверде

Најчитани вести

Тренерот на шпанскиот шампион Барселона, Ернесто Валверде може да биде отпуштен поради слабиот старт на тимот, пишува весникот „АС“.

Според информациите од авторитетното издание, на Валверде му е дадена задача да ги освои своите следни два шампионски натпревари, а доколку изгуби бодови, ќе биде отпуштен од работа. Конкретните натпревари се дома против Виљареал и гостување кај Хетафе.

Каталонците ја започнаа Ла лига со два порази и едно реми во првите пет кола и се на 8 место во пласманот. 55-годишниот Валверде ја презеде Барселона во 2017 година и под негово водство тимот има четири освоени трофеи – две национални титули, Куп и Суперкуп на Шпанија.

Неговиот договор е до летото 2020 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com