20.8 C
Skopje
Tuesday, September 28, 2021

Барселона и Реал Мадрид во војна за дефанзивецот на Интер

Најчитани вести

Дефанзивецот на Интер, Милан Шкрињар се најде во сферата на интереси на Барселона и Реал Мадрид.

Претходно Интер доби предлог за 24-годишен Словак, но клубот од Милано одби да го продаде играчот за 60 милиони евра, пренесува „Кориере дело спорт“.

Оваа сезона, Шкрињар настапи на 12 натпревари и оствари една асистенција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com