27.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Барселона и официјално го објави трансферот на Антоан Гризман

Најчитани вести

Каталонскиот клуб ја плати клаузулата од 120 милиони евра за францускиот стрелец и го ослободи од договорот со Атлетико Мадрид.

Вкупно 20 отсто ќе одат во благајната на претходниот клуб Реал Сосиедад – 24 милиони евра.

Дваесет и осум-годишниот напаѓач ќе потпише петгодишен договор со „Лос Кулес“ и неговата нова откупна клаузула ќе изнесува 800 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com