29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Барселона и Лајпциг изборија плејоф во Лигата на шампионите

Најчитани вести

Во најсилното клупско фудбалско натпреварување во Европа – Лигата на шампионите синоќа се комплетира 5. коло во сегментот Е-Х по кое учество во елиминациската фаза обезбедија Барселона и Лајпциг.

Резултати:
Валенсија – Челзи 2:2
Зенит – Лион 2:0
Барселона – Борусија Дортмунд 3:1
Генк – Салцбург 1:4
Лил – Ајакс 0:2
Ливерпул – Наполи 1:1
Лајпциг – Бенфика 2:2
Славија Прага – Интер 1:3.

Табели:

Група Е: Ливерпул 10 бода, Наполи 9, Салцбург 7, Генк 1.

Група Ф: Барселона 11 бода, Интер 7, Борусија Дортмунд 7, Славија Прага 2.

Група Г: Лајпциг 10 бода, Зенит 7, Лион 7, Бенфика 4.

Група Х: Ајакс 10 бода, Валенсија 8, Челзи 8, Лил 1.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com