Home » Барселона има рок од осум дена: Гундоган ќе го раскине договорот!?

Барселона има рок од осум дена: Гундоган ќе го раскине договорот!?

by Lina Muslija

Шпанскиот шампион Барселона сè уште не успеа да го регистрира Илкај Гундоган за новата сезона, па поради тоа би можел да биде раскинат договорот ако пред почетокот на Ла Лига не се средат документите.

Гундоган пристигна минатиот месец од Манчестер сити како големо засилување, но потпиша договор со Барселона под услов да биде регистриран за Ла Лига пред 12 август.

Каталонскиот тим има уште осум дена да го реши проблемот и да го регистрира Гундоган, а ако не се случи тоа, тогаш германскиот репрезентативец ќе го прекине договорот и ќе си ја бара среќата на друго место.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More