21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Барселона има план Б: Ако замине Меси, ќе дојде Халанд!

Најчитани вести

Барселона наскоро се очекува да ги почне последните преговори со Лионел Меси, кој често се поврзува со заминување од тимот бидејќи има договор до крајот на летово.

Меси сакаше минатото лето да си замине од Барселона, но тогаш поранешниот претседател Жозеп Марија Бартомеу не го пушти и му го продолжи договорот до следното лето.

Каталонците размислуваат за замена на Меси, а изборот очигледно паднал на Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд. Тој и синоќа докажа дека има голем квалитет затоа што постигна два гола против Севиља, а сигурно би чинел најмалку 100 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести