22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Барселона во Пјонтек гледа замена за Суарез

Најчитани вести

Полјакот во нападот на Милан, Кшиштоф Пјонтек, би можел да ја продолжи кариерата во Барселона, објави порталот „Семпре Милан“. Каталонците во него гледаат замена за Уругваецот Луис Суарез.

Пјонтек во шесте кола во Серија А во оваа сезона постигна два гола. На „росонерите“ се придружи од екипата на Џенова и со нив потпиша договор до летото во 2023 година. Цената на фудбалскиот пазар на полскиот репрезентативец се проценува на 40 милиони евра.

Мета на интерес на Барселона се и Тимо Вернер од Лајпциг и Хаиме Мата од Хетафе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com