27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Барса си договори засилување, Челси може да и го расипе планот

Најчитани вести

Натпреварот против Интер во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите и послужи на Барселона и да одржи преговори за неколку фудбалери за кои е заинтересирано раководството на клубот.

Меѓу другите и играчот на Сасуоло, Џереми бога кој има 22 години, игра на позицијата лево крило и сезонава на 14 натпревари постигна четири гола. Сасуоло нема проблем да и го продаде на Барса, но во приказната се вклучи Челси од каде Бога дојде во Италија минатото лето за три милиони евра.

Премиерлигашот има опција, однос предност да го врати назад младиот фудбалер и тоа за четири милиони евра. Бога претходно играше три години на Стемфорд Бриџ, но настапи на само еден натпревар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com