-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Барние ќе се трка против Макрон на претседателските избори

Најчитани вести

Мишел Барние, поранешниот преговарач на ЕУ за Брегзит, најави дека сака да се кандидира на претседателските избори во Франција следната година.

„Во овие тешки времиња, ја донесов одлуката и решен сум да застанам и да бидам претседател на Франција што е помирена, што ги почитува Французите и Франција што е почитувана“, рече тој во интервју за француската телевизија ТВ1.

Мишел Барние двапати беше еврокомесар и држеше министерски позиции во неговата долга кариера.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com