1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Барди: Пандев секогаш ќе ни недостасува

Најчитани вести

Енис Барди признава дека сите во целата македонската репрезентација имале емотивен меч по одлуката на капитенот Горан Пандев да се повлече од националниот тим, и најави дека најдоброто нешто што тие можат да го направат е да го следат неговиот пример.

„Ова беше тешко емоционално и физички. Ова ќе биде огромно искуство кое ќе трае цел живот, кој ќе не носи и понатаму, на другите големи натпреварувања. Повторно да дојдеме на големите натпреварувања, да покажеме дека заслужуваме да бидеме тука. Имавме многу емоции, бидејќи сите знаеме кој е Горан, тој е најголемиот во историјата на македонскиот фудбал и тој ќе ни биде пример да продолжиме како него. Господ да му даде здравје нему и на неговото семејство, секогаш ќе ни недостасува. Последните четири недели беа многу тешки. Ова беше турнир за менување на менталитетот, сега Европа знае за нас“, додава Барди.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести