-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Барањето на Џони Деп да се повтори судењето за кое светот зуеше беше одбиено: Адвокатите се побунија!

Најчитани вести

На американскиот актер Џони Деп (57) му беше одземена шансата да го повтори судењето во Велика Британија, откако минатата година го загуби спорот.

Во декември 2020 година, Деп побара повторно судење во врска со неговата тужба против британскиот таблоид „Сонцето“ за напис во кој тој беше наречен „домашен насилник“, откако неговата поранешна сопруга Амбер Херд изјави дека е жртва на насилство , а судот потоа потврди дека тврдењето е „во основа точно“.

Судијата денес го отфрли повторното судење, а адвокатите на Деп издадоа изјава:

Доказите презентирани на минатонеделното сослушување покажуваат дека постојат јасни и објективни причини за сомневање во одлуката донесена во Велика Британија – рече Џоел Рич.

Да се потсетиме, актерот неодамна наводно ја обвинил својата поранешна сопруга дека чувал поголем дел од парите од 7 милиони долари што ги добила во спогодбата за развод, наместо да ги дава во добротворни цели како што ветила.

Амбер се разведе од актерот во 2016 година, од кого доби огромна сума пари, и вети дека ќе ги донира подеднакво на Детската болница во Лос Анџелес и Американската унија за граѓански слободи.

Сепак, адвокатите на Деп, наводно, контактирале со двете организации во текот на изминатата година за да дознаат дали Амбер ги донирала парите. Детската болница не откри колку пари добила од Амбер, а „Дејли меил“ пишува дека добиле само 100.000 долари.

Како што е опишано во налогот за забрана и разводот за развод, парите не играа никаква улога за мене лично и никогаш не играа, освен до степен до кој можев да ги донирам во добротворни цели и се надевам дека со тоа ќе им помогнам на оние што се помалку способни , да се бранат – рече Амбер во 2016 година по разводот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com