24.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Барак со хет-трик, Верона го доби трилерот со шест гола кај Сасуоло

Најчитани вести

Верона на Игор Тудор стигна до нова победа, откако во дербито на средината на табелата во Серија А со 4:2 славеше кај незгодниот Сасуоло, предводени од чешкиот напаѓач Антонин Барак.

Џанлука Капрари во 37. минута ги донесе Верона во гости, токму на асистенција на Барак, кој седум минути подоцна погоди за 0:2. Џанлука Скамака во 53. минута врати еден гол за Сасуоло, но Барак од пенал во 57. минута зголеми на 1:3. Сасуоло, кои сега имаат три порази во низа, се вратија преку Грегоар Дефрел, пред Барак во 94. минута по асистенција на Никола Калиниќ да ги постави конечните 2:4.

Со победата и трите поени, Верона ги помина Сасуоло на 10. место на табелата со 30 поени, два повеќе од ривалот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com