14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Бамфорд наследник на Кејн

Најчитани вести

Ривалот од англиската Премиер лига, тимот на Тотенхем, ќе се обиде до крајот на летниот преоден рок да ги осигура услугите на најдобриот стрелец во дресот на Лидс Јунајтед, Патрик Бамфорд. Иако клупските челници постојано повторуваат дека Хари Кејн не е за продажба, големи се шансите капитенот на Тотенхем да биде продаден на Манчестер Сити до крајот на летниот преоден рок. Доколку се случи тоа, „петлите“ тогаш ќе се обидат да ги осигураат услугите на Бамфорд

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com