27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Балотели доби понуда од бразилски клуб

Најчитани вести

Италијанскиот фудбалер Марио Балотели може да ја продолжи кариерата во Бразил. Фламенго му понуди договор на 28-годишниот контроверзен напаѓач, пренесува „Глобо Еспорте“.

– Тој е одличен играч и разговаравме со него. Марио покажа интерес да игра за Фламенго, но сè уште нема конечно решение. Остануваат многу прашања за решавање, изјави Родолфо Ландим, претседател на бразилскиот клуб.

Во моментов Балотели има статус на слободен агент.

Минатата сезона Италијанецот играше за Ница и Марсеј. За Ница тој одигра 10 натпревари и забележа една асистенција, а како дел од Марсеј, Балотели беше на 15 средби на кои постигна осум погодоци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com