24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

„Балетски бисери“ во Националната опера и балет

Најчитани вести

Од НОБ информираат дека на овој балетски концерт ќе бидат опфатени најубавите балетски дела, „Бајадера“, „Рајмонда“, „Силфида“ итн…

Во Националната опера и балет вечер со почеток во 20 часот ќе биде изведен балетскиот концерт „Балетски бисери“. На концертот ќе настапат првенци, солисти и балетскиот ансамбл на Националната опера и балет.

Од НОБ информираат дека на овој балетски концерт ќе бидат опфатени најубавите балетски дела, „Бајадера“, „Рајмонда“, „Силфида“ итн.

Настанот ќе се одржи согласно со здравствените протоколи за заштита од Ковид-19, со задолжително носење заштитна маска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com