Home » Баксузна година за светските ѕвезди: После неколку години љубов, болни разводи за многу од нив

Баксузна година за светските ѕвезди: После неколку години љубов, болни разводи за многу од нив

by Lina Muslija

Во последните неколку месеци многу светски ѕвезди решија да стават точка на браковите и да се разделат со партнерите.

Речиси секој развод беше објавуван од медиумите, а некои поранешни парови дури и јавно се расправаа. Последна во низата е Бритни Спирс која реши да се разведе по само една година брак, а пред неа во текот на оваа година истото го направија и Кевин Костнер, Натали Портман и многу други, пишува Nova.

Бритни Спирс и Сем Ашгари се разведоа пред некој ден по една година брак, а причината е наводна измама. Сопругот на поп ѕвездата ја потврди оваа вест на својот Инстаграм профил, а неговата реакција изненади многумина. Имено, актерот делуваше прилично рамнодушно.

„После шест години љубов и посветеност еден кон друг, јас и мојата сопруга решивме да го завршиме нашето патување заедно. Ќе се задржиме на љубовта и почитта што ги имаме еден кон друг и и посакувам се најдобро. С*** се случуваат. Звучи лудо да се бара приватност, па само ќе ги замолам сите, вклучително и медиумите, да бидат добри и внимателни“, напиша Сем.

Да потсетиме дека малку порано во медиумите се појавија информации дека меѓу нив имало физичка пресметка. Имено, Ашгари им се пожалил на пријателите дека пејачот физички го нападнал, пишува TMZ и додава дека тоа е една од причините поради која го напуштил нивниот заеднички дом.

Еден од најбурните разводи во последно време дефинитивно беше оној меѓу Кевин Костнер и Кристин Баумгартнер. По веста за разводот, таа одбила да се исели од вилата во која живееле, а имало и проблеми со исплатата на алиментацијата.

Кристин побарала 248.000 долари, објаснувајќи дека тоа е сумата потребна за неа и нивните тројца тинејџери да продолжат да живеат како што биле. Костнер, сепак, рече дека тоа не доаѓа предвид.

Судот на крајот му нареди на актерот да и плаќа на поранешната сопруга Кристина Баумгартнер неверојатни 129.755 долари месечно како издршка. Оваа бројка е двојно повеќе од она што Костнер првично го понудил, но и двојно повеќе од она што го барала неговата сопруга, како што пишува Fox News.

И Натали Портман оваа година реши да се разведе од својот 11-годишен сопруг. Бракот на холивудската ѕвезда Натали Портман и балетанот Бенџамин Милпеде беше во криза откако актерката дозна за наводното изневерување на балетанката со 25-годишна Французинка.

„Откако се појави неговата афера, тие работеа на помирување и спасување на бракот, но се е готово“, рекол изворот, пренесува DailyMail.

За време на бракот добија две деца – синот Алеф и ќерката Амалија.

Познатата актерка Софија Вергара и нејзиниот сопруг Џо Манганело решија да се разведат по седум години брак. Двојката во оваа прилика дала и заедничка изјава.

„Донесовме тешка одлука да се разведеме. Како двајца луѓе кои се сакаат и се грижат еден за друг, љубезно ве молиме да ја почитувате нашата приватност во оваа фаза додека започнуваме нови поглавја во нашите животи“, велат тие во изјавата за Page Six.

Имено, извор близок до парот изјавил дека главната причина за ваквата одлука е тоа што парот живеел „сосема поинаков живот“.

„Таа повеќе би сакала да излезе со пријателите, а тој да остане дома, така што тие не поминуваат многу време заедно. „Тие живеат одвоени животи околу една година, па време е да се разделиме“, изјави извор за US Weekly.

Изворот додаде дека останува Софија и Џо да решат „неколку ситници околу разводот“.

„Тие сè уште имаат неколку работи да средат, како старателството над нивното куче по име Баблс. „Софија се надева дека ќе можат да продолжат на мирен, чесен начин“, додаде изворот.

И пејачката Аријана Гранде реши да се разведе од Далтон Гомез. Извори блиски до пејачката и луксузниот агент за недвижности велат дека тие се разделени од јануари – но дека останале во пријателски односи, и дека оваа одлука ја донеле заедно.

По шест години заеднички живот, се разведе и Рики Мартин.

Рики Мартин и неговиот поранешен сопруг Џван Јозеф се разведоа по шест години, а од бракот ги имаат ќерката Лусија родена во 2018 година и синот Рено роден во 2019 година.

„Одлучивме да го завршиме нашиот брак во љубов, почит и достоинство за нашите деца, почитувајќи го сето она што го доживеавме како пар низ годините“, рече парот во изјавата за People.

„Нашата најголема желба е да продолжиме да имаме здрава семејна динамика и врска заснована на мир и пријателство, да продолжиме да ги воспитуваме нашите деца заедно со зачувување на почитта и љубовта што ја имаме еден кон друг“, се вели во соопштението.

Популарната актерка и најпозната русокоса, актерката Рис Витерспун, во април оваа година објави дека се разведува од сопругот Џим Тот.

Актерката истакна дека и во овој момент главен приоритет е нивното дете, но и целото семејство.

„Имаме некои лични вести да споделиме… Со многу внимание и размислување, ја донесовме тешката одлука да се разведеме“, започна актерката која беше во брак со својот сопруг 12 години и продолжи:

„Уживавме во толку прекрасни години заедно и продолжуваме напред со длабока љубов, добрина и взаемна почит кон сето она што го создадовме заедно. Наш највисок приоритет е нашиот син и целото наше семејство додека се движиме во следното поглавје“.

Актерката Шенон Доерти во последните години е тема на медиумите, за жал, поради нарушено здравје, а во април се разведе од фотографот Курт Исвариенко. Иако тој им даваше голема поддршка, тие решија да стават крај на нивниот 12-годишен брак.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More