Home » Баерн (M) подготвен да го чека Кејн до идното лето

Баерн (M) подготвен да го чека Кејн до идното лето

by Lina Muslija

Германскиот весник „Билд“ објави дека Баерн Минхен, но и англискиот репрезентативец Хари Кејн, се подготвени да чекаат до идното лето за да се реализира трансферот на напаѓачот на Тотенхем во баварскиот гигант.

Баерн е силно заинтересиран за услугите на Кејн, а желба да го засили германскиот првак има и англискиот фудбалер, но рампата за трансфер во моментов е спуштена од раководството на Тотенхем.

Лондонскиот премиерлигаш претходно ги одби двете понуди на Баерн, од 82 и 94 милиони фунти.

Според англиските медиуми, раководството на Тотенхем може да му дозволи на Кејн да го напушти клубот за сума од околу 115 милиони евра.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More