29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Баерн тргнува во офанзива по Томас Тухел: На „Алијанц“ уште во јануари!

Најчитани вести

Предводникота на францускиот гигант ПСЖ, Томас Тухел, би може да се врати во германскиот шампионат, пренесува „Скај спорт Дојчланд“.

Според изворот, германскиот фудбалски стручњак влегол во фокусот кај челниците на Баерн Минхен, кои веќе го контактирале тренерот по отказот на Нико Ковач. Управата на клубот е подготвена да ја плати отштетата на Тухел за предвремено раскинување со ПСЖ и да го донесе на „Алијанц“ во текот на зимскиот преоден рок.

Ако договорот не се спроведе во блиска иднина, Баварците се подготвени повторно да се обидат да го донесат Тухел по крајот на сезоната и да му понудат долгорочен договор.

Во моментов германскиот шампион е предводен од привремениот тренер Ханс Флик, кој рака на срце, бележи импресивни резултати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com