18.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Баерн подготвен да понуди 45 милиони евра за Кулибали

Најчитани вести

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, својата кариера може да ја продолжи во Германија.

Според „Tuttomercatoweb“, 29-годишниот Сенегалец се најде во сфреата на интереси кај Баерн Минхен, кој е подготвен да плати 45 милиони евра за фудбалерот.

Во тековната сезона, Кулибали одигра 28 натпревари на сите турнири, на кои постигна еден гол, заработи седум жолти картони и едно исклучување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести