Home » Баерн подготвен да го чека Кејн до идното лето

Баерн подготвен да го чека Кејн до идното лето

by Журнал.мк

Германскиот весник „Билд“ објави дека Баерн Минхен, но и англискиот репрезентативец Хари Кејн, се подготвени да чекаат до идното лето за да се реализира трансферот на напаѓачот на Тотенхем во баварскиот гигант.

Баерн е силно заинтересиран за услугите на Кејн, а желба да го засили германскиот првак има и англискиот фудбалер, но рампата за трансфер во моментов е спуштена од раководството на Тотенхем.

Лондонскиот премиерлигаш претходно ги одби двете понуди на Баерн, од 82 и 94 милиони фунти.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More