Home » Баерн не го пушта Левандовски во Барселона: Го чекаме Роберт на прозивката на 12 јули

Баерн не го пушта Левандовски во Барселона: Го чекаме Роберт на прозивката на 12 јули

by Журнал.мк

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ најави дека најдобриот играч на германскиот тим, Роберт Левандовски, тешко дека летово ќе го оствари сонот и ќе заигра за Барселона.

Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber

– Нашата позиција е јасна, Левандовски има договор со 2023 година. Дури воопшто не размислувам за парите што ни ги нудат од Барселона и очекувам Роберт да се појави во нашиот тренинг центар на прозивката која е закажана за 12 јули – изјави Салихамиџиќ.

Барселона на почетокот од месецот понуди 32 милиони евра за Левандовски, но Баерн еспресно ја одби понудата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More