Home » Баерн Минхен не е опција, Халанд ќе потпише за Манчестер Сити

Баерн Минхен не е опција, Халанд ќе потпише за Манчестер Сити

by Журнал.мк

Хасан Салихамиџиќ потврди дека Баерн Минхен нема да биде следниот клуб на Ерлинг Халанд, а „Атлетик“ тврди дека во текот на оваа недела официјално ќе биде соопштено дека тој ќе биде нов фудбалер на Манчестер Сити.

Се чини дека веќе нема дилеми, Манчестер Сити ќе биде новиот клуб на Ерлинг Халанд, а тоа официјално ќе биде соопштено наскоро.

Директорот на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ ја отфрли можноста тој да пристигне во Баерн Минхен.

„Ние нема да бидеме следниот клуб на Ерлинг Халанд, тоа е сигурно“, aизјави Салихамиџиќ.

„Атлетик“ денеска објави дека се е договорено и во текот на оваа недела ќе биде соопштено дека Халанд ќе биде нов фудбалер на Манчестер Сити.

Сити ќе ја плати откупната клаузула од 75 милиони евра за Халанд, плус ќе плати провизија на агентите. А фудбалерот се очекува да потпише петгодишен договор за плата од околу 30 милиони евра по сезона.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More