Home » Баерн Минхен го претстави Садио Мане: Сакам да освоиме многу трофеи

Баерн Минхен го претстави Садио Мане: Сакам да освоиме многу трофеи

by Журнал.мк

Сенегалскиот интернационалец Садио Мане и официјално е нов фудбалер на Баерн Минхен. Баварците денеска го промовираа големото засилување.

Мане доаѓа од Ливерпул и потпиша договор до 2025 година.

„Среќен сум што конечно ќе играм во Баерн Минхен. Имаше голем интерес од овој клуб и во минатото, и за мене сега немаше дилеми. Мислам дека е вистинско време за овој предизвик. Сакам да освојам се со овој клуб, како во Германија, така и во Европа. Додека бев во Салцбург, гледав многу натпревари на Баерн. Навистина, го сакам овој клуб“, изјави Мане.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More