10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Баерн го стави и Алонсо меѓу кандидатите за тренер

Најчитани вести

Раководството на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен го вклучи поранешниот играч од средниот ред на тимот Чаби Алонсо меѓу кандидатите за нов тренер, пренесува „Франс фудбал”.

Сегашниот вршител на должноста тренер на баварскиот клуб Ханс-Дитер Флик може да продолжи да работи со тимот до Божик. На зима, Баерн сака да се обиде да го убеди предводникот на Ајакс, Ерик Тен Хаг да ја напушти Холандија и да го предводи клубот од Минхен.

Ако тоа не успее, тогаш Баерн може да го назначи за тренер Чаби Алонсо, кој сега работи со Б-тимот на Реал Сосиедад.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com