18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Баерн во ерата на Флик – Шест трофеи и само пет порази

Најчитани вести

Баерн Минхен, вчера ја освоија титулата на Светското клупско првенство. Во Катар, Баварците со голот на Бенжаман Павар, го победија Тигрес со 1:0.

Трофејот од клупскиот Мундијал, е шестти од почетокот на годината за Баерн и тренерот Ханси Флик. Флик, кон крајот на 2019 година, на клупата го наследи Нико Ковач. Од тој момент започнува жетвата на трофеи.

Она што посебно импресионира е податокот дека, Флик, како тренер на Баерн има повеќе освоени трофеи од забележани порази.

Од моментот кога седна на клупата на најславниот германски клуб, Баерн под палката на Флик доживеале само пет порази.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com