10.8 C
Skopje
Monday, May 23, 2022

Аца Лукас се „закачи“ со Брена

Најчитани вести

Фолк пејачот Аца Лукас најгрубо ја навредил својата поранешна пријателка Лепа Брена, и тоа само поради тоа што нејзиниот настап на Ушќе бил повеќе „третиран“ од  медиумите одколку неговиот. Покрај тоа што  тој лично ја прозвал, ја потценил и нејзината работа, односно целиот настап во кој пејачката вложила многу. 

„Фала ви на прекрасната атмосфера, емоциите и заедничкото уживање. Медиуми, телевизии и пи*ки можете да ми плукнете под прозор и да ѕиркате од огромниот смрдлив задник на оној кој ве платил да пишувате за посраниот настап како за спектакл во фул плејбек. Беше одлично! …“ напишал меѓудругото Лука на Инстаграм, па продолжил: „Потплатувај ги медиумите да те туркаат, а јас вака ќе одам против тебе, протуво истрошена! Се помочав по твоите евтини огномети и несмасни танчари и плејбек. Никогаш ништо нема да  можеш да ми направиш, ни ти ни кој било од вас естрадните протуви.“

Која е причината за ваквиот револт на Лукас не е познато, но очигледно нешто крупно е во прашање. /zase.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com