23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Аца Лукас е хоспитализиран, пејачот заврши на Ургентно

Најчитани вести

Пејачот Аца Лукас денеска бил итно примен во Ургентниот центар во Србија. Неговиот менаџер Саша Мирковиќ рече дека пејачот останал да лежи во болница каде му биле направени детални испитувања. Го прегледал и гастроентеролог, но, засега не се познати деталите од дијагнозата.

„Виситна е дека Аца Лукас заврши во болница. Само ќе ви кажам дека тој се префорсираше претходните денови“. рече Мирковиќ.

За потсетување, Аца Лукас пред неколку дена се огласи за медиумите и рече дека ќе учествува на Беовизија и дека верува дека тој е единствениот од сите кандидати кои може да ја претставува Србија на Евросонг.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com