3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Ахмети прогласи победа во Сарај, Липково и Пласница

Најчитани вести

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, прогласи победа во Сарај, Липково и Пласница.

Ахмети рече дека партијата е во водство во Тетово, Струга, Чаир, Кичево, Арачиново, Боговиње, Теарце и Долнени.

За Гостивар, каде актуелниот градоначалник, Арбен Таравари од Алијанса и Алтернатива прогласи победа, Ахмети рече дека ДУИ сѐ уште ги нема конечните резултати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com