1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Ахмети: Зелената агенда станува дел од ДУИ

Најчитани вести

„Денес е ден на животната средина. Исполнет е Охридскиот договор, интеграција во НATO, правична застапеност. Се изградија учичишта, болници, театри. Време е ДУИ целосно да се фокусира на животот“, истакна Али Ахмети лидер на ДУИ.

Според него дојдено е време да се прифатиме политиките за една зелена развиена и безбедна иднина.

„На 19-иот роденден на ДУИ запичнуваме нова политика и дирекно дејствување, политика за еколошка правда и квслитетен живот. Зелената агенда станува дел од ДУИ“, истакна Ахмети.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести