21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Ахмети: Законот го пративме во Венецијанска комисија заради предрасудите кај македонските сограѓани

Најчитани вести

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, изјави дека Законот за употреба на јазиците бил испратен на мислење во Венецијанската комисија само заради, како што вели, намалување на тогашните тензии што се јавиле кај Македонците.

-Во моментите кога се преговарало и разговарало за јазикот, нашите меѓународни пријатели ни дадоа мислење, дека е добро законот да се испрати и во Венецијанската комисија, со цел да се намалат тензиите и предрасудите кај нашите македонските сограѓани – изјави вчера Ахмети.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com