18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Ахмети: Довербата во правосудните институции мора да се врати во земјата

Најчитани вести

Најголема грижа на ДУИ е како да се врати довербата во судството и во институциите, порача денеска лидерот на ДУИ, Али Ахмети од конвенцијата на која Изет Меџити беше избран за нов претседател на огранкот на ДУИ во Ч.

Ахмети вели дека е оптимист дека наскоро ќе има договор за Законот за јавно обвинителство и порачува дека институциите не смеат да подклекнат на закани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com