1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

АС: За Рамос ПСЖ е поинтересен од англиските великани

Најчитани вести

Серхио Рамос може да бира во кој клуб ќе ја продолжи и заврши својата кариера, откако не успеа да се договори со Реал Мадрид. Легендата на „кралскиот“ тим нема намера да стави крај, заинтересирани клубови има, засега го сакаат најмалку три европски клубови.

Според АС, тој веќе има понуди од Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед. Рамос од овие два тима повеќе би ги одбрал „црвени-ѓаволи“, но и натаму е најблизу до ПСЖ, кој може да понуди најдоби услови.

Францускиот великан веднаш го контактирал по завршување на прес-конференцијата на која се збогува со Реал. Шпанците тврдат дека Париз е близу до неговиот вкус, секако и до вкусот на неговото семејство. ПСЖ е подготвен да му понуди двегодишен договор, нешто што го бараше од Реал Мадрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести