25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Ар Кели повторно пред судот со ново обвинение

Најчитани вести

Ар Кели повторно е на мета. Раперот доби ново обвинување за поттикнување малолетничка на проституција.

Случајот е поднесен во Минесота. Инцидентот се верува дека се случил во 2001 година.

Според обвинителството, Кели се запознал со 17-годишното девојче по неговиот концерт. По приближувањето кон неа, ја натерал да спие со него и проституира.

Изведувачот успеал да ја навлече девојката во неговата соба додека ѝ давал автограм. Тој ѝ понудил 200 долари за да ја соблече облеката и да танцува. После тоа, никогаш не дошло до сексот што го посакувал.

Не е јасно зошто жртвата веднаш не се пожалила во полиција.

Пејачот неодамна побарал да биде пуштен со кауција, но судот во Њујорк донесе пресуда дека тој е во опасност да избега. Покрај овој град, тој има обвинение од Илиноис.

Хит-изведувачот на „Верувам дека можам да летам“ продолжува да тврди дека е невин.

Во меѓувреме, адвокатот на Кели крена раце од папараците и на Твитер напиша: „Дајте ми пауза. Она што се случува е над апсурдот “.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com