19.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Арјанит Хоџа поднесе оставка од функцијата министер

Најчитани вести

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, денеска на прес конференција поднесе оставка од својата функција.

„Поднесувам оставка од позицијата министер“, порача Хоџа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com