32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Арфа пред преселба во Сент-Етјен

Најчитани вести

Играчот од средниот ред Атем Бен Арфа може да ја продолжи кариера во Сен-Етјен. Тренерот на тимот, Клод Пуел, сака да го покани триесет и двегодишниот фудбалер кој има статус на слободен агент, пренесува „Ле Паризиен“.

Минатата сезона Бен Арфа одигра 37 натпревари и постигна девет гола за Рен на сите турнири.

Претходно, играчот од средниот ред водеше разговори со Севиља и Бетис, но клубовите ги одбија неговите услуги.

Претходно фудбалерот има настапувано за ПСЖ, Ница, Халк сити, Њукасл, Олимик Марсеј и Лион.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com