16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Арсовска да каже во кое својство Мицкоски преговара за набавка на автобуси?

Најчитани вести

Градоначалничката Арсовска треба да одговори во кое својство и во чие име Христијан Мицкоски најавува дека преговарал за набавка на нови автобуси за Град Скопје?

Како преговарал Мицкоски за оваа набавка со пари на скопјани? Како Јанушев и Груевски со кинеските автобуси?
Или како Гордана Јанкуловска и Груевски за набавката на „она на М”?

За сите овие криминални и корупциски набавки има предмети пред судовите.

Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ се најголемо разочарување за граѓаните и за општините и не работат ништо, Мицкоски и 100 пати да прави скапи отчети не може да го сокрие овој факт

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com