12.8 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Арсовска во водство по преброени над 70 отсто од гласовите

Најчитани вести

Кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, е во водство пред актуелниот градоначалник, Петре Шилегов од СДСМ, според 73,14 отсто обработени избирачки места во Град Скопје.

Првичните неофицијални резултати објавени на веб-страницата на Државната изборна комисија покажуваат дека Арсовска има освоено 59.198 гласови, Шилегов 55.739 гласови.

Трет е Петар Георгиевски од Левица со 13.439 гласови, а четврти Арбен Шаќири од ЛДП/ДОМ со 6.379 гласови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com