10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Арслани го објави списокот за контролните натпревари против Србија

Најчитани вести

Селекторот на македонската репрезентација до 18 години, Шкумбин Арслани го објави списокот со фудбалери на кои ќе смета за двата контролни натпревари против Србија.

На листата се наоѓаат 22. играчи и тоа:

Голмани: Иван Николоски (Работнички), Кристијан Китаноски (Вардар), Кире Новаков (Триглав);

Одбрана: Алтрим Јакупи (Шкендија), Имран Фетаи (Шкендија), Виктор Крстевски (Вардар), Александар Ѓурковски (Вардар), Бенјамин Далипи (Хрватски Драговољац, Хрватска), Спасе Терзиев (Академија Пандев), Кристијан Тасевски (Аугзбург, ГЕрманија), Адас Рамадани (Работнички);

Среден ред: Лука Станковски (Работнички), Иван Николов (Академија Пандев), Леонид Игњатов (Вардар), Хамза Рамани (Шкупи), Дамјан Трајаноски (Вардар), Бехар Фета (Фортуна), Фитон Адеми (Шкендија);

Напад: Марио Илиевски (Тиквеш), Методи Максимов (Работнички), Азер Омерагиќ (Вардар), Луан Абази (Ст. Гален, Швајцарија);

Пријателските натпревари против Србија до 18 години се играат на тренинг центарот „Петар Милошевски“ на 26. и 28. ноември.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com