32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Арсенал не го сака Алегри поради лошиот англиски и настојувањето со него да дојдат уште девет лица

Најчитани вести

На раководството на Арсенал не му се допадна фактот дека италијанскиот фудбалски стручњак Масимилијано Алегри не знае англиски и сака да донесе девет лица во клубот.

Поради ова, поранешниот тренер на Јувентус најверојатно нема да го предводи Арсенал.

Претставниците на лондонскиот клуб комуницирале со Алегри уште пред да биде отпуштен Унаи Емери, а раководството не било импресионирало дека Алегри имал многу лоша комуникација на англиски јазик и не можел ниту да поддржува едноставен разговор.

Покрај тоа, на Арсенал не му се допадна фактот дека Алегри бара донесе девет лица во стручниот штаб.

За возврат, како што е објавено во англиските медиуми, Алегри имал прашања за нивото на тимот во Арсенал. Тој повеќе би чекал до летото пред да се врати на тренерската работа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com