30.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Арсенал не ветува минутажа за Илиев, голманот на позајмица во Словачка

Најчитани вести

Македонскиот репрезентативен голман, Дејан Илиев го напушти премиерлигашот Арсенал.

Откако не се качи на авионот за предсезонските подготовки на „топџиите“ во САД, Илиев потврди дека следната сезона ќе ја мине на позајмица во словачки Серед.

Инаку Илиев бранеше само за младинскиот тим на Арсенал и не доби шанса за докажување во првиот тим.

Минутажата која ќе ја добие во словачкото првенство, дефинитивно ќе му даде повеќе шанси за да се избори за стартното место во „црвено-жолтиот“ дрес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com