3.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Арсенал во проблеми, ја откажа турнеата во Америка

Најчитани вести

Арсенал во последен момент го откажа патувањето во САД, требаше да одигра неколку пријателски средби на турнејата пред стартот на новата сезона во Премиерлигата.

Ковид проблем за Арсенал, не се откриваат имињата на заразените, но имаат „мал број“ на позитивни играчаи, пишува „Мирор“.

Микел Артета е принуден да ја откаже турнејата во САД, требаше да настапат на „Флорида Куп“ кон крајот на неделава на кој ќе играат и Милан, Интер, Милонариус и Евертон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести