22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Арсенал веќе нашол замена за Емери

Најчитани вести

Раководството на премиерлигашот Арсенал донело одлука кој да го замени тренерот Унаи Емери. Според „ББС“ во случај на разрешување на шпанскиот специјалист, лондонскиот клуб има намера да преговара со Нуно Еспирито Санта, кој сега е на чело на Вулверхемптон.

Арсенал синоќа на свој терен загуби од Ајнтрахт Франкфурт на натпреварот во Лигата на Европа (1:2) и пропушти шанса да го завери пласманот во следната фаза.

На „топчиите“ не им оди во домашното првенство каде по 13. кола се на 8.место со 18 бода.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com