23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Арнолд Шварценгер поминал на црвено и предизвикал сообраќајка, тешко повредената жена била веднаш однесена во болница

Најчитани вести

Глумецот Арнолд Шварценегер поминал на црвено и предизвикал сообраќајка во која една жена била потешко повредена. Таа веднаш била пренесена во блиската болница пишуваат медиумите.

Еден од сведоците кој се нашол на местото на несреќата, рече дека несреќата била толку страшна, што изгледала како сцена од филм.

Тој рече дека Арнолд свртел кон лево во спротивен правец кога дошло до сударот. Извори од полицијата исто така тврдат дека сообраќајката ја предизвикал Шварценегер.

„Жената која возеше Prius е тешко повредена. Таа обилно крвареше од главата. Ни беше кажано дека е итно однесена во болница“, рекоа луѓето кои се најдоа на местото на несреќата.

Шварценегер е добар. Тој рече дека е загрижен за жената и рече дека сака лично да ја посети. Пред несреќата тој бил на вечера со синот Патрик.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com