23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021

Армијата доби 7.400 комплети гортекс униформи од Турција

Најчитани вести

Армијата доби нови 7.400 комплети гортекс униформи, како донација од Турција.

Примопредавање на донацијата е најавено за денеска напладне во касарната „Илинден”, во присуство на министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и амбасадорот на Република Турција, Хасан Мехмет Секизкок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести